еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Трагедија: Петмина загинати во стравична сообраќајка на влезот на Драчево

Пет лица загинаа во сообраќајка што се случи ноќеска на влезот на скопската населба Драчево, потврдија од Министерството за внатрешни работи.

Според првичните информации, до несреќата дошло кога автомобил „рено 5“ удрил во камион за смет на „Комунална хигиена“ во близина на бензинската пумпа на „Лукоил“ на улицата „Борис Трајковски“.

Како што наведоа од МВР на местото на несреќата загинале три лица, а две се пренесени во болница каде им подлегнале на повредите.

Увидот треше до раните утринските часови, а сообраќајот беше блокиран. Од МВР повеќе детали за сообраќајката најавија во текот на денов.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Каргомакс“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за набавка на две специјални возила вреден 459.000 евра

Никола Осило

Градоначалниците Богоев и Петровска дале изјави во Обвинителство за случајот „Рекет“

Редакција

Приведен дрвокрадец од Кичево кој нападнал шумски полицајци

Никола Осило