еМагазин
Image default
Локално

Трагедија: Прилепчанец почина по удар од комбе во индустриската зона во Струмица

На 25.09.2019 во 10.45 часот, во круг на индустриска зона во Струмица товарно возило „мерцедес спринтер“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.А.(40) од Прилеп, удрило во пешакот Н.Д. (69) од Струмица, информира МВР.

Од здобиените повреди Н.Д. починал на местото на настанот. Увид извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Драма во Идризово: Затвореник добил убодни рани од братот

Никола Осило

Пустош во кичевско: Бесправно исекле 400 дабови стебла

Никола Осило

Охриѓанец во продавница за обувки чувал 13.000 пиротехнички средства

Никола Осило