еМагазин
Image default
Локално

Трагедија: Се задушил во чадот од нивата што ја опожарил

На 19.03.2019 година во 18:40 часот во Полициска станица Богданци било пријавено дека Б.В (78) од село Ѓавото, општина Богданци, бил пронајден починат во нива лоцирана во место викано „Парагон“ атар на село Ѓавото, информира МВР.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа на Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гевгелија. По преземени мерки било утврдено дека Б.В. починал како последица на загушување од чад од оган кој тој го запалил во нива. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на семејството.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Контролор на ЈСП со тупаница удрил момче во „15“-ка

Редакција

Драма во гостиварско: Зетот го застрелал таткото на невестата

Никола Осило

Хорор во Радовиш: Двајца силувале 19-годишна девојка

Никола Осило