еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Трагедија: Телото на Даниела по која се трагаше, најдено во водите на Вардар

Апелот за пронаоѓање на Даниела Пецевска од Дрчаево за жал заврши трагично, бидејќи нејзиното безживотно тело е извадено од водите на реката Вардар.

– Од водите на Вардар кај железничкиот мост во село Горно Лисиче, извлечено e женско тело од екипа од БППЗ – информираат од МВР.

Од МВР за МИА потврдија дека телото од почината жена што вчера околу 13 часот беше најдено и извадено од водите на Вардар кај мостот во Горно Лисиче е на 38-годишната Д.П. од Драчево.

Телото вчера било предадено на обдукција и врз него не се најдени траги на насилство.

Сопругот на Даниела, но и нејзини блиски пријатели неделава постојано упатуваа апел на социјалните мрежи за нејзино пронаѓање.

Таа во понеделникот излегла од дома за на работа и не се вратила. Сопругот информираше дека нејзиниот телефон последно бил лоциран кај Три Бисери.

Пецевска беше мајка на три деца.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Струмичани трчаа за малата Нина да замине на лекување во САД: Како и Вие да помогнете

Редакција

И Ципрас почна да не вика Северна Македонија

Редакција

„Марковски компани“ доби тендер на ЕЛЕМ за ископ на јаловина вреден 72 милиони денари

Никола Осило