еМагазин
Image default
Локално

Трагедија во Куманово: Почина моторџија откако удрил во зелен остров

На 30.04.2019 година во 23,55 часот било пријавено дека во Куманово на паркингот од улицата “Пиринска Македонија“ пред градскиот базен, Р.Г.(46) од Куманово управувајќи мопед „Лингбен“ со кумановски регистерски таблици, изгубил контрола и удрил во рабник од острово со зелена површина, по што паднал на коловозот, информира МВР.

Р.Г. починал на местото на настанот. Извршен бил увид од страна на увидна екипа од СВР Куманово и Јавен обвинител и се работи на целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лекарка од Итна помош нападната при интервенција во ноќен клуб во Битола

Редакција

Skopje Cocktail Week, настан во градот кој ја слави коктел културата

Редакција

Приведен дебарчанец: Кршел и ги вознемирувал гостите во кафана во Дебар и на крај изел ќотек

Никола Осило