еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Трагедија во кумановско: Момче се удави во Пчиња, кај селото Шупли Камен

Петнаесетгодишно момче се удави вчера во водите на реката Пчиња, кај кумановското село Шупли Камен, потврди кумановската полиција.

Според првичните информации на СВР Куманово, момчето родено во 2004-та година заедно со уште едно возрасно лице и двајца малолетници, вчера во 16:15 часот влегол во водите на Пчиња и се удавил.

Известен е јавен обвинител и извршен е увид.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава вест: Оздравени 18 болни од Ковид-19

Редакција

Пиштол и нож извадени во кавга во скопска детска градинка

Редакција

Клиника Жан Митрев ќе се приклучи кон обвинението за сопственикот на порталот „Доказ“

Редакција