еМагазин
Image default
Локално

Трагедија во Скопје: Петгодишно девојче почина по пад во базен на угостителски објект

На 26.06.2019 година околу 21.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во базен на угостителски објект во Скопје паднало петгодишно девојче, кое со возило на Итна медицинска помош било пренесено во Ургентниот центар при комплексот клиники „Мајка Тереза”, информира МВР.

Утринава во 08.30 часот детето починало. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нападнат скопски таксист: Не сакале да му платат за возењето

Кривична пријава за малолетник од Гевгелија кој продавал марихуана

Никола Осило

Двајца скопјани нападнале полицајци пред угостителски објект во Драчево

Редакција