еМагазин
Image default
Локално

Трагедија во Велес: Починал палејќи сува трева

На 26.02.2019 околу 18.30 часот во СВР Велес било пријавено дека во нива во село Мартолци, велешко, починат и со изгореници на телото бил пронајден Ј.А.(80) од истото село, информира МВР.

Истиот ден околу 13.00 часот Ј.А. запалил исушена трева, но огнот го зафатил и него. Смрт констатирал лекар од Медицинскиот центар Велес, а увид извршила увидна екипа од СВР Велес. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството за погреб.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Уште една трагедија: Почина едномесечно бебе во Скопје

Никола Осило

АХВ: Граѓаните да не го посетуваат ресторанот „МИР“ во Прилеп зашто не ги исполнува хигиенските услови

Редакција

Малолетници од Неготино сексуално вознемирувале 13-годишно девојче

Никола Осило