еМагазин
Image default
Локално

Трагедија: Воз прегази 31-годишен скопјанец пред надвозникот на булевар Србија

На 17.09.2019 околу 22.00 часот на железничка пруга, пред надвозникот на бул.„Србија“, воз кој сообраќал на релација Битола – Скопје удрил во пешакот Н.М.(31) од Скопје, кој починал на местото. Лекар констатирал смрт, а увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје, информира МВР.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Грозморен случај во Скопје: Ја силувал малолетната ќерка

Никола Осило

Бугарите ги испразнија тезгите во Делчево во пресрет на Велигденските празници

Редакција

Претепан скопјанец: Го пронашле во бесознание во близина на диско во Градски парк

Никола Осило