еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Трагично е што уште дискутираме за женска рамноправност“: Твитер за 8. Март

Главна тема на Твитер денеска, разбирливо, е празникот на жената, 8.Март.

Ви пренесуваме дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Среќен 8 Март: Дискриминаторска мерка на Владата за поддршка за активен женски член во земјоделското домаќинство

Среќен 8 Март: Жените тешко доаѓаат до раководни позиции и се надвор од пазарот на труд

Среќен 8 Март: Само 5 проценти од директорите на јавните институции се жени

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Макостарт“ го доби тендерот на МВР за набавка на вратоврски за полицајците вреден 23.000 евра

Никола Осило

LEVI’S®и Џастин Тимберлејк ја објавуваат соработката за 2018 година

Редакција

Војската влезе во „Охис“

Никола Осило