Тракторист почина во несреќа кај Росоман

На 29.03.2019 околу 07 часот било пријавено дека К.Ј.(50) од село Сирково, општина Росоман, движејки се со трактор на стариот пат од село Сирково кон Росоман, се превртел и од здобиените повреди починал на местото на настанот, информира МВР. Извршен бил увид на местото настанот и се преземаат мерки за расчистување … Продолжи со читање Тракторист почина во несреќа кај Росоман