еМагазин
Image default
Забава

„Travel The World“ на Владимир Четкар во над 3 илјади „Мекдоналдс“ ресторани во Јапонија

Песната „Travel The World“ на музичарот Владимир Василевски-Четкар од 20-ти мај се најде на музичката плеј-листа на јапонскиот ланец на „Мекдоналдс“ и ќе биде секојдневно на ротација во над 3.000 ресторани на Мекдоналдс во Јапонија.

„Оваа музичка плеј-листа (Japanese McDonald’s BGM / Background Music) постои од 2010 година и е мошне популарна, додека за нејзината селекција внимателно се грижи посебен тим кој е задолжен за создавање на убава атмосфера во која јапонските муштерии може да се релаксираат и на кратко да заборават на брзото и стресно темпо на живот,“ информираше Четкар.

Фото: Фејсбук/Четкар

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Андреа Бочели денеска ќе има соло изведба, со која ќе упати порака за љубов, надеж и заздравување на болните од Ковид 19

Редакција

(Фото) Анџелина Џоли никогаш посекси: Актерката се разголе буквално и емотивно

Никола Осило

(Видео+Галерија) Лоба снимаше спот на Санторини

Редакција