еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Трет смртен случај од корона вирусот: Почина пациентката од Дебар која долго време беше на респиратор

Пациентката од Дебар која долго време беше на респираторна машина почина денеска информираше денеска министерот за здравство, Венко Филипче.

Таа е трет случај на починат пациент од корона вирусот во Македонија.

Таа, како што изјави Филипче била хронично болна и пиела лекарства против висок крвен притисок.

Имаше 66 години.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Попови од возило ги прскаа улиците на Велес со света вода „против“ корона вирусот

(Видео) Ако имате сиптоми типични на коронавирусот, јавете се на матичниот доктор!

(Видео) Диџеј од Струга со настапи на тераса „против“ корона вирусот

Вкупно 177 заболени: Регистрирани нови 29 случаи, од кои 20 од Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Орбан: Груевски е мој сојузник, зад неговиот прогон стои Сорос

Редакција

(Фото) Митко Јанчев присуствуваше на партиска трибина на СДСМ во Кавадарци

Никола Осило

МОН ја обжали судската одлука за назначување и разрешување директори во Гостивар

Редакција