еМагазин
Image default
Бизнис

„Трготекстил малопродажба“ оствари добивка од 11 милиони денари за девет месеци

„Трготекстил малопродажба“ АД заклучно со 30.09.2018 година оствари добивка од 11,1 милиони денари, што е подорбување во однос на истиот период во 2017 година кога компанијата имала загуба од 1,1 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата вработува, плата до 23.260 денари

Никола Осило

Извозот во јануари со раст од седум отсто

Редакција

„Лотарија на Македонија“ за шест месеци оствари добивка од 1,4 милиони денари

Никола Осило