еМагазин
Image default
Балкан

Три автомобили удирале по капијата на куќата на Цеца Ражњатовиќ

Српската полиција е во потрага по лица кои со три автомобили утрово во седум часот удриле во капијата на куќата на познатата српска пејачка Светлана Цеца Ражњатовиќ, јави Танјуг.

Тие наизменично удирале со возила во влезната порта од куќата, и потоа побегнале во непознат правец.

„Очекувам апсење во текот на денот. Полицијата ги има снимките. Ова е намерен вандалистички упад во приватен имот“, изјавила Цеца за „Блиц“.

Фото: Фејсбук-профил/Цеца

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Потресни снимки од земјотресот во Албанија, неофицијално има и жртви

Редакција

Дваесет илјади Македонци станале словенечки граѓани, а уште толку работат во Словенија

Никола Осило

Анкета: Мнозинството Грци ќе продолжат да не викаат „Скопје“

Редакција