еМагазин
Image default
Локално

Три дежурни билетарници на ЈСП „Скопје“ за празниците

Во пресрет на претстојните велигденски и првомајски празници, ЈСП „Скопје“ информира дека ќе има три дежурни билетарници.

Утре, в недела, понеделник и среда дежурни ќе бидат билетарниците кај Зелен пазар и Транспортен центар со работно време од 7 до 19:30 часот. Билетарницата во Ѓорче Петров ќе работи од 7 до 13 часот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тројца се тепале во автобус на ЈСП

Никола Осило

Крвав карамбол: Жител на Мала Речица со возило удрил во 10 пешаци

Никола Осило

Со возило се обиделе да згазат полицајци во Скопје

Никола Осило