еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

ТРИ донираше книги на школската библиотека во ООУ „Крум Тошев“

Во рамките на својата кампања „Фраерски е да се чита – недела на кул книги во ТРИ“, чија цел е поттикнување на свеста на младите за читањето и приближување на книгата до нив, Издавачки центар ТРИ го збогати фондот на школската библиотека во ООУ „Крум Тошев“ од с. Трубарево со одбрани книги за млади.

Од денес учениците ќе имаат на располагање нови 200 извонредни наслови преку кои се обидуваме да им го доближиме чудесниот свет на книгата и да ги поттикнеме таа да им стане секојдневје и верен пријател во животот.

Искрено се надеваме дека учениците ќе уживаат во новите авантури што ги чекаат меѓу кориците!

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Адријана Поп Арсова на маратонот во Ајнтховен го собори македонскиот рекорд

Редакција

Се формираше нов планинарски клуб „Клепа“

Редакција

(Галерија) Забавата денес беше на Маврово: Без магла и ПМ-10 честички

Редакција