еМагазин
Image default
Локално

Три пожари причина за неподносливата миризба во Скопје

Од скопската Противпожарна единица попладнево информираа дека имало три активни пожари и тоа во с.Батинци пожар на отворен простор, с.Брезница-Јаболце, пожар на отворен простор и с.Бардовци, опожарено стрниште – сува трева.

Оттаму информираа дека на терен излегле со пет возила со 12 пожарникари, како и дека пожарот во с.Бардовци е целосно локализиран.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопје труе на чад

Фото: Фејсбук/Пожарна Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Картичката „Скопска“ купена пред повеќе од четири години ќе мора да се замени со нова

Редакција

Водата во Дојранско езеро безбедна за капење

Редакција

Го нападнал и му го кршел возилото „БМВ“ по расправија во сообраќајот

Редакција