еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Триглав осигурување“ го доби тендерот за осигурување на воздухопловите на МВР вреден 42,2 милиони денари

Министерството за внатрешни работи на РМ по распишаниот тендер за набавка на услуги за осигурување на воздухоплови, пилотски и патнички седишта за период од две години на територија на цела Европа склучи договор со „Триглав осигурување“ АД Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 42.299.999 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Дона-М“ го доби тендерот на МВР за набавка на безбол капи вреден шест милиони денари

МВР распиша тендер за купување горива вреден 27,7 милиони денари

„Тежок“ тендер: МВР купува екстра лесно гориво за 70 милиони денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе воведе ли Македонија реципрочни мерки кон Косово: Најпогоден ќе биде извозот на доматите, пиперките и сливите

Редакција

Колку од заболените со коронавирусот во Македонија се со хронични заболувања

Редакција

(Галерија) Промоција на Галичник и Меденица како дел од Виа Динарика: Приказна која мора паметно да му ја раскажеме на светот

Силвана Жежова