еМагазин
Image default
Бизнис

„Триглав осигурување“ оствари добивка од 31,4 милиони денари

„Tриглав Осигурување“ АД Скопје во деловната 2018 година оствари нето добивка од работењето во износ од 31,4 милиони денари, што претставува намалување од 63% во однос на истиот период претходната годината, покажува годишниот извештај на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Звучни имиња на бизнисмени, фирми и претпријатија на новата листа должници на УЈП

Никола Осило

Фабрика Карпош оствари добивка од 11,4 милиони денари за шест месеци

Никола Осило

Бахамите најголем странски инвеститор во Македонија во 2019 година

Никола Осило