еМагазин
Image default
Локално

Тринаесетгодишно момче тешко повредено: Со мопед се забил во куќа во Струмица

Тринаесетгодишно момче од село Сарај, струмичко, синоќа е тешко повредено откако изгубило контрола врз мопедот што го управувало без регистарски ознаки и удрило во бетонски ѕид од куќа.

Како што наведуваат од МВР, несреќата се случила синоќа во 20:50 часот во Струмица на улица „Цветан Димов“.

Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди и е пренесен во Комплексот клиники “Мајка Тереза” во Скопје. Извршен е увид на местото на настанот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР притвори опасен измамник: „Купил“ 17 возила, никогаш не ги дал парите

Никола Осило

Несекојдневна кражба: Ограбени четири контејнери со стока од меѓународен воз

Никола Осило

Изменета траса на возење на осум автобуски линии на ЈСП

Редакција