еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Триста-груп“ го доби тендерот за одржување на зелените површини во Владата и резиденцијалните објекти вреден 783.000 евра

Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Северна Македонија по распишаниот тендер за одржување и уредување на зелени површини во Владата, резиденцијалните објекти и органите на државната управа склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Триста-груп“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 48.158.254 денари или околу 783.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

СЗО: Реална закана за пандемија од корона вирусот, заразени над 111.000 луѓе

Редакција

Рекордна продажба на чоколадно млеко и павлака: Бимилк лидер на пазарот и во 2018 година

Редакција

(Фото) Пендаровски на богослужба за Велигден со семејството во Галичник

Редакција