еМагазин
Image default
Локално

Тројца нападнале скопјанец на улица и му зеле торбичка со пари

На 11.09.2019 околу 17.15 часот во СВР Скопје, А.Ш.(27) од Скопје пријавил дека на 09.09.2019 околу 21.00 часот на патека помеѓу ул. „Тале Христов“ и ул. „2-ра Македонска бригада’’ бил физички нападнат од А.Б. и две лица, при што му одзеле торбичка со пари, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Му удрил шише во глава во ноќен бар во Неготино

Никола Осило

Почнува „Градски летен парк“: Филхармонија вечерва ќе свири музика од култните цртани филмови од Источниот блок

Редакција

Непалец во португалско возило сакал да прошверцува двајца сограѓани