еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Тројца патници од Италија и Шпанија тестирани на коронавирус, резултатите негативни

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби на коронавирус се тестирани тројца патници чии резултати се негативни.

Станува збор за македонски државјани, од кои двајца допатувале од Италија и еден од Шпанија.

Министерството наведува дека тие биле тестирани по денешната изјава на министерот Венко Филипче во Куманово, каде што рече дека нема нови пациенти кои во тој момент се тестираат за коронавирусот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе се набавуваат термални камери за Инфективна клиника и опрема за заштита од корона вирусот за повеќе институции

Граничарите и полицајците комплетно ги почитуваат насоките и препораките за справување со корона вирусот, вели Спасовски

Од коронавирусот во светот заразени над 90.000 лица, досега починале 3.119

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пресудата за „Титаник 2“ доставена до осудените Сашо Мијалков и Мендух Тачи

Редакција

Вкупно заразени од корона вирусот 617 лица: Потврдени 18 нови случаи, најмногу во Скопје

Редакција

Дојче веле: Обвинителите од СЈО нема кој да ги одјави, за да се пријават на работните места на кои се вратија

Редакција