еМагазин
Image default
Локално

Тројца приведени за напад на полицаец во Струга

Две лица од струшкото село Џепин и еден стружанец се приведени вчера поради напад на службено лице. СВР Охрид денеска соопшти дека околу 17 часот на улицата „Ристо Крле“ во Струга бил нарушен јавниот ред и мир со напад врз службено лице при вршење службени дејства.

„Приведени се А.К.(38), Д.К.(35), двајцата од струшкото село Џепин и Л.Б.(29) од Струга. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава“, информира СВР Охрид.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривични пријави против шест лица кои опустошиле борова шума во беровско

Никола Осило

Скопјанец изел ќотек од двајца мажи и жена

Никола Осило

Биоенергичар од Битола пријавен за полови дејства врз 16 годишна девојка

Редакција