еМагазин
Image default
Локално

Тројца разбојници го ограбиле на „Партизанска“

На 26.02.2019 во 18.40 часот во СВР Скопје, А.А.(24) од Скопје пријавил дека околу 18.00 часот на булевар „Партизански Одреди“ три лица извршиле разбојништво над него и му го одзеле паричникот, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривични пријави за тројца скопјани за напад на полицајци

Никола Осило

Тројца „јунаци“ натепале и ограбиле 88-годишен маж сред бел ден во Скопје

Никола Осило

Скопјанка нападната на Рузвелтова по недоразбирање во сообраќајот

Никола Осило