еМагазин
Image default
Локално

Тројца тепале еден ученик во средното училиште „Здравко Цветковски“

На 09.04.2019 во 20.00 часот во Полициската станица Карпош, М.В.(18) пријавил дека истиот ден околу 17.50 часот во средното училиште „Здравко Цветковски“ во Скопје бил физички нападнат од неговите соученици П.К., К.П. и Ф.И, информира МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривична пријава за екс-градоначалникот на Свети Николе: Дозволил да се „молзе“ општинската каса

Никола Осило

Воз удри во стадо овци на пругата Кичево-Скопје

Никола Осило

Бугарите ги испразнија тезгите во Делчево во пресрет на Велигденските празници

Редакција