еМагазин
Image default
Локално

Тројца тепале стружанец на паркинг

На 27.10.2018 год во 19.20 часот на униформирани полициски службеници им пришло лицето Б. А.(36) од Струга и пријавило нарушен јавен ред и мир со физички напад, информира МВР.

Имено, според пријавеното, на 27.10.2018 год околу 18.30 часот пријавителот додека се движел по ул ,,Партизанска“  за да си го земе возилото од паркинг просторот пред угостителски објект, од страна на три лица од кои едниот по кажување на пријавителот било лицето Г.К. , физички го нападнале со тврд предмет. Се преземаат мерки за  расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од НЛБ во Сарај биле украдени 115.000 евра, банката ќе продолжи со работа во среда

Редакција

Поради направа што наликува на рачна бомба евакуирано училиштето „Лазар Личеновски“ во Скопје

Редакција

Гореа „БМВ“ и „Тојота Јарис“ на паркингот кај СЦ „Борис Трајковски“

Никола Осило