еМагазин
Image default
Да помогнеме

Трпковска: Син ми не е избеган од дома, Ве молам помогнете ми да го најдам

Пинета Секондо Пино се уште не е најден, а мајката Маја Трпковска повторно на социјалните мрежи упати апел за негово пронаоѓање.

„Ве молам помогнете ми да го најдам синчето Пинета Секондо Пино. МВР работи, ама веќе седум дена ништо не откри. Ве молам помогнете ми Вие луѓе, Вие, само Вие ќе ми помогнете да го најдам синчето во ова крпче земја. Да го најдеме синчето мое. Не è избегано од дома, нема зошто да бега.

Не è лут со мене како што не е лут со никој од нашата фамилија. Џабе МВР вели дека е избеган од дома (26 години, работи, супер плата, најсакан и почтуван и на работа и дома) Нема зошто да бега!!! МВР каде е Моето дете, со срце чекаме да се гушеме. Ве МОЛАМ ПОМОГНЕТЕ МИ!!!“, вели Трпковска на нејзиниот фејсбук-профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Се бара хакер да го хакне телефонот на исчезнато момче, мајката моли за помош

Фото: Фејсбук/Трпковска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хуманитарна акција во Зоолошка градина за четиригодишната Симона Хаџи Тошев

Редакција

Да помогнеме: Дејан Наумовски (26) има редок вид на тумор, прв дијагностициран кај нас

Редакција

Потребни се 3.000 евра за 19-годишно момче да не остане слепо

Редакција