еМагазин
Image default
Македонија

Тунтев повеќе не е пратеник, ќе биде директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери на денешната пленарна седница ја констатира оставката на пратеникот и координатор на пратеничката група на СДСМ, Томислав Тунтев.

Тунтев не ја образложи својата оставка. Тој ќе ја преземе функцијата директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство.

Неговото место во пратеничките клупи го зазеде Рубин Земон, кој беше посебен советник за развој на мултикултурно општество, интеркултурализам и интеркултурните комуникации на премиерот.

МИА/Фото: Фејсбук/Тунтев

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Томислав Тунтев стана генерален директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство

Пратеникот на СДСМ Томислав Тунтев си поднесе оставка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев револтиран од односот на Џафери: Процедурите треба да бидат исти за сите пратеници

Редакција

По тужбата на Фрчкоски: Судот донесе времена забрана за продажба на книгата на Андов „До атентатот и по него“

Редакција

Поранешниот министер Димовски си замина, останатите тројца осомничени се уште се во Кривичниот суд

Редакција