еМагазин
Image default
Бизнис

Тутунски комбинат Прилеп во загуба од 232 милиони денари

Тутунски комбинат Прилеп во периодот јануари-септември 2018 година оствари загуба од 232 милиони денари, што е продлабочување во однос на истиот период минатата година кога загубата на компанијата изнесувала 3,6 милиони денари, покажува неревидираниот биланс на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

УЈП ќе добива податоци од банките за граѓаните за пополнување на годишната даночна пријава

Редакција

„Руд-коп“ го доби тендерот на ЕСМ за ископ на јаглен во РЕК Битола вреден 5,5 милиони евра

Никола Осило

НБРМ: Растот на економијата помал од очекуваното

Редакција