еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер ја подбра вицепремиерката: „Само што ја видов Шекеринска, чека аутостоп на Миладиновци“

Лавина реакции на социјалните мрежи предизвикаа изјавите на вицепремиерката и министерка за одбана, Радмила Шекеринска дека таа и денес знаела да се качи на автобус и да пропешачи низ Скопје и дека е нормално да се вработуваат роднини на функционери со оглед на тоа што живееме во мала држава.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Гепек во најава“: Твитер реакции за тоа дека бизнисменот Сеад Кочан треба да се јави во затвор на 17. јули

Редакција

(ВИДЕО) Пендаровски: Ќе бидам претседател од кој нема да се срамите

Редакција

(ВИДЕО) Изјавата на Заев за македонскиот јазик која ја „покачи“ температурата во Грција

Редакција