еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер ја „подбра“ Владата: „Ајфон е за богати, а на богатите не им треба поврат на ДДВ“

Лавина реакции има на социјалните мрежи од граѓани кои користат „Ајфон“ односно оперативен систем „Иос“ и кои се обиделе да ја симнат апликацијата „Мој ДДВ“ за поврат на 15 отсто од данокот на додадена вредност, новина која стартуваше од денеска.

Тие тврдат дека апликацијата функционира само за „Андроид“ уреди и се чувствуваат обесправено.

Други им фаќаат сеир на корисниците на „Ајфон“.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сите детали: Како да остварите поврат на 15 отсто ДДВ?

Детален преглед: Што пишува во законот за враќање на дел од ДДВ на граѓаните?

Сите детали: Колку пари граѓаните ќе може да си вратат со повратот на ДДВ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Вучиќ побарал од Путин помош за Косово: Србија не сака во НАТО

Никола Осило

(ВИДЕО) Кој е Васил Гарванлиев, преставникот Македонија на годинешната Евровизија

Редакција

(Видео) Спектакуларна ерупција со грмотевици на вулканот Кракатау

Никола Осило