еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер бара да се прогласи епидемија на непотизам: „Добро утро ВладаМК, чиј син, сват, ќерка, жена ќе вработите денес?“

Не престануваат реакциите меѓу граѓаните за секојдневните огласи за државните вработувања, а посебно за очигледниот непотизам при изборот на кандидатите.

Последниот случај со клиниката во Тетово каде роднинските врски наместо бодувањето на кандидатите е главен критериум за новите вработувања само ја прелеја чашата.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Речиси и да нема ден без оглас за државни вработувања

Чудни критериуми за вработување: Нема место за лекари Македонци во тетовската Клиника

„Поради дефицит на кадри баџанакот на Талат го ставиле за член на Антикорупциска“ : Твитер се „вжешти“

Аџанак баџанак: Килав старт на Антикорупциската комисија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фондот за здравствено осигурување вработува, плата до 32.835 денари

Никола Осило

Твитер за првата дебата на Силјановска, Река и Пендаровски: „Да сум Заев или Мицковски више не би се појавил ни на интервју“

Никола Осило

(Фото) Како Охриѓани реновираат купатило: Кадата ја фрлат во езеро

Редакција