еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер за пожарот во Нотр-Дам: „Везе за Нотр-Дам, а нема еден твит за македонските цркви и манастири“

Лавина рекации на социјалните мрежи има по пожарот во Нотр-Дам во Париз.

Граѓани изразуваат жалење за катастрофата што му се случи на светското културно наследство, но истовремено си фаќаат сеир дека Македонците попрво ќе реагираат за несреќи во странство отколку за земјава, каде што секојдневно има  катастрофи по природата и домашното културно наследство.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Димитровска: Коментирате за Нотр-Дам, но не и за Курбиново, Перивлепта, Шарената џамија

(ВИДЕО) Катедралата Нотр-Дам е спасена, пожарот не бил подметнат

Фото: Le Huffington Post

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) На прием на амбасадата на САД Тамара ги „заборави“ Гоце Делчев, Даме Груев, Јане Сандански и Питу Гули кога ја пееше македонската химна

Никола Осило

(Видео) Граѓани обвинуваат дека се кријат новозаболените од корона вирусот во Србија: Исвиркана премиерката Ана Брнабиќ

Редакција

Сузана Николовска е назначена за нова в.д. директорка на Клиниката за кожни болести

Редакција