еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер го „подбра“ Филипче: „Не излегувајте кога е загадено, јадете ГМО“

Лавина реакции на социјалната мрежа „Твитер“ предизвикаа советите на министерот за здравство Венко Филипче до граѓаните да не излегуваат надвор кога е загадено и да јадат зеленчук и овошје.

Ви пренесувеме дел од реакциите:

 

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сите грешки на Владата: Доаѓа ли времето на „новото“ ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски?

Никола Осило

Општините за новогодишно украсување потрошиле 615 илјади евра: Најголем дел од парите за една фирма

Редакција

Твитер „зовре“ за новиот гаф на Силјановска: „Ако може Бранко на 15, зошто не би можела Гога на 21 септември“

Никола Осило