еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер го „подбра“ Шилегов: „Не би било Луна парк без кафана“

Лавина реакции на социјалните мрежи има за работата на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, односно за најавите дека ќе се намалува површината на градскиот парк во Скопје за изградба на Луна парк со кафани, за толерирањето на дивоградбите на Матка, „зелениот кров“ на ГТЦ, сечењето на шумата на Водно, најавата дека е можно отварање кафулиња на Кале, итн.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

Фото: Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Грозоморен случај во Прилеп: Ја убил љубовницата пред нејзиниот син

Никола Осило

Дане Талески наместо Стево Пендаровски ќе ги координира подготовките за членство во НАТО

Никола Осило

„БТ Македонија“ го доби тендерот на МЕПСО за набавка на авиобилети вреден 84.000 евра

Никола Осило