еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер го „подбра“ Шилегов за трамвајот: „Скопје е болно од рак, наместо да го лекува тој ќе му става силикони“

Безброј реакции на социјалната мрежа Твитер предизвика најавата на скопскиот градоначалник Петре Шилегов дека Скопје ќе добие трамвај.

Ваквата најава стана политички виц поради тоа што во изминативе дваесетина години скопјани од повеќе градоначалници го добија истото ветување, но за жал трамвај никогаш не добија.

Ви пренесуваме дел од реакциите:

Фото: Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Боки 13 сведочеше во „Рекет“: Рускоска често ме брифираше на кафе и алкохол кај мене во канцеларија

Редакција

Инспиративна приказна: Соња и Владимир од град се преселија на планина, работат таму и сами го градат нивниот дом Царевец

Силвана Жежова

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на тетовската Клиника за набавка на масло за греење вреден 193.000 евра

Никола Осило