еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер го „подбра“ синот на пратеникот Мисовски: „Чак смо и хистерични“

Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика статусот на синот на пратеникот Горан Мисовски, Христијан кој својот Фејсбук профил соопшти дека се повлекува од работното место во Агенцијата за супервизија и осигурување „поради притисокот и хистеријата во јавноста и поради морална одговорност“.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Синот на пратеникот Мисовски поднесе оставка поради „хистеријата“ во јавноста за неговото вработување

„Зошто откази за роднините? Признавате непотизам? Нели се беше легално?“: Твитер за отказот на мајката на Костадинов

„Бројчаникот на Триумфална ќе броел колку деца на функционери се вработиле на државно„: „Мира Дизел“ го „прегреа“ Твитер

Фото:Фејсбук/Христијан Мисовски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Клиниката за детска хирургија останува без еден од најдобрите хирурзи: Чадиковски од 1 февруари во „Жан Митрев“

Редакција

„Симболико“ го доби тендерот на МВР за оператор на кол-центар за лични документи „тежок“ 460.000 евра

Никола Осило

„Плоштадот Македонија како ќе го преименувате“: Твитер за отстранувањето на буквите од зградата на Владата

Редакција