еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер го „подбра“ Уставниот суд: „Ќе се гради до даска! Профитот пред се!„

Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика одлуката на Уставниот суд времено да го стопира мораториумот за градба во скопската општина Центар додека одлучи дали оваа мерка е согласно уставните одредби.

Граѓаните реагираат дека со оваа одлука уставните судии застанале на страната на градежната мафија која по секоја цена сака да гради во центарот на градот кој веќе е пренатрупан.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

Фото: Уставен суд

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Како во среден век: Во Косово наместо вештерки, палат српски производи

Редакција

Со алерголошките тестови до сигурен одговор: На што е алергично вашето дете?

Никола Осило

Македонците не пијат нафта: Со кој памет му простивте на градоначалникот-шверцер?

Никола Осило