еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер го „подбра“ Заев: „Макрон му кажал на Заев дека Франција ќе излезе од Г8 за ние да влеземе“

Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика изјава на премиерот Зоран Заев дека Велика Британија ослободила место во Европската Унија со што се отвара простор Македонија да го заземе нејзиното место.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

И Словачка денеска го ратификува Протоколот за влез на земјава во НАТО

Редакција

(Фото) Во срцето на Виена, Аки од Камењане испишува угостителска историја

Силвана Жежова

Кој го чува: Само Груевски од поранешните функционери остана со обезбедување од државата

Редакција