еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер го „утепа“ министерот Дамјан Манчевски: „Дискриминирани биле они јадните“

Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика изјавата на министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски дека не треба да биде чудно што членови на СДСМ се вработуваат во администрацијата со оглед на тоа што десет години биле најдискримирани во државата.

Ви пренесуваме дел од рекациите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Манчевски за непотизмот во државните институции: Каде да одат членовите на СДСМ, треба ја напуштат државата?

Твитер бара да се прогласи епидемија на непотизам: „Добро утро ВладаМК, чиј син, сват, ќерка, жена ќе вработите денес?“

„Поради дефицит на кадри баџанакот на Талат го ставиле за член на Антикорупциска“ : Твитер се „вжешти“

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лесно се посегнува по оружје: Ладнокрвните убиства стануваат секојдневие

Никола Осило

„Фич“ и „Стандард и Пурс“ го потврдија кредитниот рејтинг и очекуваат рецесија во Македонија

Редакција

Текстилни работнички протестираа пред „Астибо“: „Стоп за ропството“

Никола Осило