еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитерџиите „фатија“ сеир за тоа што претседателот Пендаровски замина за Брисел со редовна линија

Претседателот Стево Пендаровски, од денеска престојува во работна посета на Брисел.

На својот Фејсбук профил објави фотографија со својот тим, од авион, кој лета на редовна линија.

Во Брисел Пендаровски ќе има средби со претседателот на Европскиот Совет, Доналд Туск и со заменик-претседателот на Европската комисија и висок претставник на Европската унија за надворешни работи и безбедносна политика, Федерика Могерини.

Фотографијата предизвика различни реакции на Твитер. Ви пренесуваме дел од твитовите:

Фото: Фејсбук/Пендаровски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Раст на потрошувачките и станбените, пад на автомобилските и картичните кредити

Никола Осило

(Фото) Се чувствува страв во воздухот од нова „корпа“ од ЕУ

Никола Осило

Тодоровиќ за „Македонско село“ треба да плати 43.000 евра и да ја подмири киријата за следните шест месеци

Редакција