еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитерџиите му направија „крвна слика„ на Пендаровски, кандидатот на СДСМ и ДУИ за претседател

Професорот Стево Пендаровски, кој моментално е национален кординатор за НАТО, по втор пат влегува во трката за претседател на државата, како заеднички кандидат на владејачките СДСМ и коалицијата и ДУИ.

Информацијата која се чекаше со недели, предизвика лавина од различни реакции во јавноста и на социјалните мрежи.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Има само југо: Каков имот пријавил Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател на СДСМ и ДУИ

Работел за двајца претседатели: Кој е Стево Пендаровски, еден од можните кандидати за претседател на државата

Ѓорѓе Иванов со 534.910 гласа го победи Стево Пендаровски на претходните претседателски избори

Фото: Фејсбук/Пендаровски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пребројани 50.000 гласачки ливчиња: Пендаровски води пред Силјановска Давковка

Никола Осило

Детален преглед: Какви промени носи имплементацијата на законот за употреба на јазиците?

Никола Осило

Каков имот пријавил Кирил Колемишевски, кој е предложен за нов заменик-министер за економија

Редакција