еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитерџиите со куп препораки кои книги да ги прочита Катица Јанева

„Препукувањата“ на специјалната обвинителка Катица Јанева и пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски денеска се топ тема на социјалните мрежи.

Јанева му порача на Милошоски да не се занесува многу со изјавите, оти Специјалното јавно обвинителство (СЈО0 го гони и него, а тој и врати да прочита некоја книга за да си го збогати вокабуларот.

Ви пренесуваме дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Милошоски: Катица Јанева да прочита некоја книга за да си го збогати вокабуларот

Јанева: Милошоски многу се занесува

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Минчо Јорданов сведочеше во „Шпион“: Со Божиновски соработував и потоа ме уценуваше

Никола Осило

(Видео+фото) Кој дојде на седницата на Централниот одбор на СДСМ?

Никола Осило

„Енерџи актив“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за набавка на струја вреден 57.000 евра

Никола Осило