еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитерџиите со свои предлози за нови имиња на улици, мостови, плоштади… во Скопје

Од Град Скопје како што најавија објавија анкета за предлози за нови имиња на улици, булевари, мостови, плоштади, паркови и други инфраструктурни објекти во градот.

Заинтересираните граѓани свои предлози можат да ги дадат на интернет со пополнување на прашалникот кој можете да го најде ОВДЕ. Прашалникот ќе биде отворен до 18 август.

Анкетата е веќе хит на социјалните мрежи, а еве дел од предлозите на твитерџиите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Све средивме у градов па сеа уште да смениме имиња на улици, плоштади и мостови… мостот Гоце Делчев на пример„: Твитер реакции

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЈСП Скопје ќе го ревидира проектот: Панорамско тркало нема да се гради

Никола Осило

„Елбијор“ го доби тендерот на Министерството за здравство за набавка на вакцини против грип за пензионери

Никола Осило

ЕДС го доби тендерот на „Водовод и канализација – Скопје“ за набавка на струја вреден 2,3 милиони евра

Никола Осило