еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитерџиите за чистиот воздух денес: „На градскиот татко богот на ракијата сме му копиљаци, ама затоа богот на ветриштата најмногу не сака“

Чист воздух и сонце и веднаш расположението на скопјани се подобри. Повеќе велосипеди и луѓе на улица, без маски и грижа на совест дека се труеме и себе и децата.

И твитерџиите повесели и среќни за силно светнатиот ден. Благодарејќи на ветерот, „Македонија навистина блесна на Балканот“, што би рекол Заев. Но и по некоја шега, на сметка на неажурноста на властите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои градови не се загадени: Штипскиот ветер е „лек“ за скопскиот воздух

Ветрот и се насмеа на власта: Излезете надвор, во Скопје се дише

Надлежните со препораки поради загадениот воздух: Ограничете престој на отворено

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Груевски не ги коментира исклучувањата од партијата, но посакува обединето ВМРО-ДПМНЕ кое ќе го урне злото

Редакција

Специјалниот обвинител Бубевски поднесе кривична пријава против адвокатот Арслани бидејќи му заканувал на паркинг

Никола Осило

Обвинителство ќе ги преземе предметите за кои СЈО ќе се огласи за ненадлежно

Редакција