еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Твитерџиите за новите истраги на СЈО: Миле и смоки да отвори, ќе му се падне обвинение

Топ-тема на Твитер се новите истраги кои ги отвори Специјалното јавно обвинителство (СЈО), а најголем дел од твитовите се однесуваат на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, кој, речиси е дел од сите истраги на СЈО.

Еве дел од реакциите:

Фото/Фејсбук профил на Миле Јанакиески

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Истрага „Хармонија“ на СЈО: На Балканскиот универзитет му биле продадени парцели по багателна цена

Истрага „Дизајн“ на СЈО: Јанакиески ја фаворизирал кинеската „Јутонг“ за набавката на двокатните автобуси

Штета на буџетот од 80 милиони евра: 6 нови истраги на СЈО, осомничени Ставрески, Османи, Груевски…

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Штета на буџетот од 80 милиони евра: 6 нови истраги на СЈО, осомничени Ставрески, Османи, Груевски…

Редакција

Допрва претстои „тешкото“ меѓу Македонија и Бугарија: Се уште не се чепнати Илинден и Втората светска војна

Никола Осило

Пратеникот Василевски не одговара дали ќе гласа за уставните измени, Аранудов немал размислувано

Редакција