еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитерџиите за судската пресуда за Јанкулоска: Вака како што сме тргнале, сите ќе завршиме во затвор

Твитер-заедницата „зовре“ по информацијата дека поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска е осудена на шест години затвор за купувањето на „мерцедесот“ од 600.000 евра, за случајот „Тенк“ на СЈО. Голем дел од твитовите се и пораки за сегашното раководство на ВМРО-ДПМНЕ.

Еве дел од твитер-реакциите:

Фото: Јанкулоска/Фејсбук

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јанкулоска има забрана за напуштање на живеалиштето и престојувалиштето до извршување на казната

Наместо притвор, Фатиме Фетаи побара мерка претпазливост за Јанкулоска

Шест години затвор за Гордана Јанкулоска за „Тенк“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Германската „Веридос“ ќе ги печати новите пасоши на граѓаните на Северна Македонија

Никола Осило

По исчезнувањето на неколку лица во Скопје: На социјалните мрежи се шири паника за сериски убиец и трговци со органи

Редакција

Скопјани и Тетовчани мазохисти, уживаат да се гушат во загадениот воздух

Петре Димитров