еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер му „закачи“ нов алијас на министерот за надворешни работи: Никола Димитров – Никиликс

Безброј реакции на социјалните мрежи предизвика објавата на Викиликс дека министерот за надворешни работи Никола Димитров се водел како „заштитен извор“ на американската амбасада два пати во 2008 година откако обезбедил информации за грчко-македонскиот спор за името и НАТО и ЕУ интеграциите.

Според Димитров станува збор за стара информација која покажува дека и во тој период работел на остварување на стратешките интереси на Македонија.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

Фото:Влада

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Министерот Димитров за информациите дека бил „заштитен извор“ на Американците: Ми извадиле стари информации

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фабрика „Карпош“ го доби тендерот на Град Скопје за изградба на бул. „Босна и Херцеговина“ вреден 149 милиони денари

Никола Осило

(Фото) „Бајки од Македонија за цела година“ – нови волшебни приказни за љубителите на имагинарниот свет

Редакција

Неби Хоџа: Ги мотивирам вработените на компанијата да ја чувствуваат како нивна

Силвана Жежова